Krem koloryzujący z filtrem przeciwłonecznym - moi ulubieńcy

Krem koloryzujący z filtrem przeciwłonecznym – moi ulubieńcy

Posted on 22 sierpnia, 2017

Krem koloryzujący z filtrem zamiast podkładu i szalenie popularnych, azjatyckich kremów BB?

Maluję się regularnie, ale nie przepadam za ciężkimi podkładami. Najchętniej wybieram lekkie, wodniste i transparentne formuły, na co dzień stosuję je zamiennie z kremami koloryzującymi i pochodnymi przebojowych kremów BB.

Latem stawiam na dobry krem koloryzujący z filtrem przeciwsłonecznym. Oczywiście, nie wierzę, że cienka warstwa podkładu zapewni mi pełną ochronę. Robiąc makijaż dzienny nie zapominam o klasycznych filtrach i stosuję puder mineralny z oznaczeniem 30 SPF.

Możecie być rozczarowane, bo zestawieniu nie znajdziecie produktów azjatyckich – nie uważam że są złe, ale moja karnacja nie specjalnie je lubi. Są za jasne, za ziemiste i za szare.

Niestety, tym razem moje propozycje są dosyć drogie. Jeśli znacie tańszy, dobry krem koloryzujący z filtrem przeciwsłonecznym to dajcie znać w komentarzach lub na Facebooku.

Bobbi Brown, Extra SPF 25 Tinted Moisturizing Balm, cena: 270 zł

Ciężki kaliber, czyli krem koloryzujący do zadań specjalnych. Do wyboru 5 wersji kolorystycznych: moja to light to medium, a latem medium. Używam go tylko zimą (weekendy na powietrzu i urlop w górach), ewentualnie po retinolu lub po bardzo mocnym złuszczaniu w gabinecie.

Trudno nazwać go lekkim, bo jest bardzo tłusty, w zasadzie to olejek (w formie stałej) koloryzujący. Przynosi ulgę spragnionej, podrażnionej cerze. Na twarzy się nie klei, ale nadaje mocny połysk.

Świetnie się rozprowadza, przyjemnie pachnie, niweluje suche skórki i doskonale chroni przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale krycie jest znikome. Owszem wyrównuje koloryt, ale w minimalny, transparentny sposób. Jest tak treściwy, że kładę go tylko na serum z kwasem hialuronowym. Kosztuje słono, ale jest diabelnie wydajny. Nie zużyję całości przed końcem daty ważności.

Wady? Łatwo z nim przesadzić i trudno współpracuje z pudrami. Poza tym, słoiczek nie jest zbyt higieniczny.

Krem koloryzujący z filtrem
Krem koloryzujący z filtrem


Christian Dior, Diorskin Nude, Krem BB SPF 15, cena: 215 zł

Kupiłam go pod wpływem impulsu, za namową koleżanki. Okazało się, że to bardziej lekki podkład niż krem BB.

Dobrze się rozprowadza, wygląda naturalnie, idealnie stapia z cerą, choć jeśli skóra jest źle nawilżona, może podkreślać suche skórki. Mam kolor 02 medium (ciepły, nie szary i nie ziemisty). Zimą prezentuje się bardzo ładnie, ale w tej chwili (jestem trochę opalona) jest sporo za jasny.

Efekt nazwałabym jako lekko satynowy ze zdrowym rozświetleniem. Kryje zaczerwienianie i drobne niedoskonałości (krycie można stopniować). Jest gęsty i nie ma dużego poślizgu, dlatego najlepiej aplikować go pędzlem lub beautyblenderem. Dobrze współpracuje z korektorem i pudrem.

Krem koloryzujący z filtrem
Krem koloryzujący z filtrem

Lancome, Bienfait Teinté BB Cream 30 SPF, cena: 170 zł

Mój pierwszy krem koloryzujący z filtrem przeciwsłonecznym. Kiedyś nazywał się Lancôme Bienfait Multi-Vital Teinté,  teraz funkcjonuje jako Bienfait Teinté BB Cream. Przeszedł kilka liftingów marketingowych i reformulacji zależnych od kontynentu, ale nadal daje radę.

W Polsce nie jest sprzedawany, poluję na niego za granicą, na lotniskach i w niektórych sklepach internetowych.

Na początku trzeba się trochę nagimnastykować, ale aplikowany beautyblenderem ładnie stapia się z karnacją. Jak na krem koloryzujący genialnie kryje, a jednocześnie nadaje zdrowy wygląd mokrej, nawilżonej cery.

Do wyboru 5 wersji kolorystycznych w tym dwie jasne. Moja to naturel czyli złocisty, neutralny, ale lekko opalony beż.

Erborian, Krem BB z żeń-szeniem złocistym SPF 20, cena: 159 zł

Pisałam o nim w tekście o najlepszych podkładach 2017. Ma bardzo ładny kolor: w wersji jasnej nie jest ani za szary, ani zbyt ziemisty, ale leciutko różowy. Ciemniejszy, określony jako złoty, jest idealny na lato, do opalonej skóry.

Formuła jest lekka, dobrze się rozprowadza i nie pozostawia tłustej warstwy. Nieźle ujednolica koloryt, ale tuszuje tylko drobne niedoskonałości. Niestety nie jest zbyt trwały. Fajnie, że występuje w dwóch pojemnościach: 30ml i 15 ml.

MAC, Lightful C Tinted Moisturizer SPF 30, 150 zł

Kupiłam go bo mam słabość do witaminy C. Jego zadaniem jest optyczne zmniejszenie porów, opanowanie wydzielania sebum i ochrona przed uszkodzeniami słonecznymi. Rzeczywiście to robi.

To bardziej filtr z kolorem niż krem koloryzujący z filtrem. Ma zwartą konsystencję i dziwny odcień, który początkowo wydaje się zbyt ciepły, niemal pomarańczowy, ale ładnie stapia się z karnacją (mam wersję light plus, a do wyboru jest 7 kolorów). Najlepiej wypada aplikowany śliskim pędzlem do podkładu.

Pięknie rozświetla, nadaje skórze zdrowego blasku. Dobrze kryje przebarwienia, upiększa i w subtelny sposób odbija światło. Promienny blask skóry bez lepkości. Co ważne trzyma się ponad 8 godzin.

Pixi, H2O Skin Tint, cena: 100 zł, Kupicie TUTAJ

Konsystencja jest zaskakująca: to jakby chłodzący żel, który natychmiast przynosi ulgę skórze. Dosłownie wbija w nią wilgoć, dzięki czemu cera wygląda naturalnie, zdrowo i świeżo.

Jako jedyny w zestawieniu nie ma SPF, ale idealnie  współpracuje z filtrami. Co ważne, całkiem nieźle kryje drobne niedoskonałości i nadaje się nawet dla skóry problematycznej.

Do wyboru trzy kolory – mój to nude, który zimą się sprawdza, ale latem jest trochę za jasny.

L’oreal, Nude Magique CC cream SPF 12, cena: 40 zł

Hit, który poleciłam już kilku znajomym i wszystkie do niego wracają. Niestety nie nadaje się dla bladolicych, bo ma dosyć ciemny kolor. Do wyboru jest kilka wersji, ale polecam fioletową anti-dullness, która jest złoto – beżowa. Zielona (kryjąca naczynka) jest okrutnie pomarańczowa, a brzoskwiniowa (kryjąca zmęczenie) przypomina samoopalacze sprzed trzydziestu lat.

W tubce odcień jest biały, dopiero po roztarciu nabiera koloru (pękają mikrokapsułki z pigmentem). Ma dobry poślizg, pięknie się rozprowadza, równomiernie kryje zaczerwienienia i rzeczywiście niweluje matowy, szary odcień skóry.

Rozprowadzam go palcami, chociaż dobrze współpracuje z każdym pędzlem. Lekko utrwalony pudrem trzyma się bardzo dobrze, choć nie można mówić o trwałości typowej dla podkładów kryjących. W tej chwili kończę 3 albo 4 opakowanie i na pewno kupię kolejne.

Wadą jest bardzo niski filtr, dlatego zawsze stosuję go w kombinacji z innymi kosmetykami przeciwsłonecznymi.

krem koloryzujący z filtrem przeciwsłonecznym.

7 komentarzy

  • cytrynka 14 stycznia, 2018 at 17:40

    Nie testowałam żadnego z powyższych, najbardziej lubię azjatyckie BB, chociaż kolory faktycznie są straszne. Za to mam wrażenie, że nawilżają skórę i lepiej niż nasze kremy chronią przed UV. Obecnie używam Missha M Perfect Cover BB Cream SPF 42 PA+++ – polecam wypróbować, są też ciemniejsze bardziej żółte odcienie. W Contigo mają testery.

    Reply
    • Monika 15 stycznia, 2018 at 09:39

      A jaki polecasz?

      Reply
  • Renata 30 stycznia, 2018 at 13:11

    Polecam z całego serca chanel cc cream, w życiu nie używałam lepszego kosmetyku, cena zabójcza, ale naprawdę warto,w dodatku teraz ma ochronę spf 50.

    Reply
    • Monika 30 stycznia, 2018 at 14:01

      A wiesz, u mnie się w ogóle nie sprawdził, próbowałam do niego podchodzić na różne sposoby i za każdym razem źle.

      Reply
  • Joanna 1 marca, 2018 at 16:24

    L’oreal, Nude Magique CC cream SPF 12 gdzie go mozna kupić czy w Polsce sie uda? Nie kazdemu podrodze na zagranicznych stronach…
    Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc
    Joanna

    Reply
    • Monika 1 marca, 2018 at 17:12

      Asiu, w Polsce raczej go nie ma, ja kupuję za granicą albo szukam właśnie w sklepach internetowych. Nie mądrego nie poradzę…

      Reply
  • Joanna 1 marca, 2018 at 20:33

    Dzieki Moniko. Szukam na necie nigdzie nie ma. Na zagranicznych stronach to nie dla mnie. Szkoda 🙁
    Czy jesli cos bedziesz wiedziala dasz znac?
    Bardzo bym chciala go zakupic.
    Joanna

    Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.