Zapachy

Kultowa N°5 kończy 100 lat – kolekcja Chanel Factory 5

1 comment336 wyświetlenia
Kultowa N°5 kończy 100 lat - kolekcja Chanel Factory 5

Chanel Factory 5 – jubileuszowa kolekcja na stulecie zapachu Chanel N°5  – nie tylko dla kolekcjonerów.

O tym, że doceniam, szanuję i lubię Chanel N°5 pisałam już wielokrotnie. Uważam, że to jeden z najpiękniejszych i najbardziej uniwersalnych zapachów w historii. Trzeba do niego dojrzeć i zrozumieć. Dajcie mu szansę. Moje koleżanki nie raz pytały czym tak pięknie pachnę, a to była N°5, o której wcześniej źle się wypowiadały.

Kultowa N°5 kończy 100 lat - kolekcja Chanel Factory 5

Zapach powstał sto lat temu, jego twórcą był francusko-rosyjski chemik i perfumiarz Ernesta Beaux. Oczywiście dzisiaj to nie jest dokładnie ta sama kompozycja, bo zapach przeszedł reformę, został unowocześniony i przystosowany do współczesności. Przez lata zmieniała się także butelka, ale o tym później…

Chanel Factory 5

Asortyment Chanel Factory 5 obejmuje 17 produktów kosmetycznych w opakowaniach inspirowanych przedmiotami codziennego użytku. Pachnący żel pod prysznic w puszce po farbie, tabletki do kąpieli w puszkach po herbacie, aksamitny olejek do ciała dozowany z puszki po oleju przemysłowym. Łączy je natychmiast rozpoznawalny, intensywny zapach i to właśnie on, a nie butelka tworzy aurę luksusu!

Chanel Factory 5

Zaraz po wprowadzeniu  Factory 5 czytałam głosy oburzenia i dezaprobaty, że to profanacja ikony, ale ci, którzy to mówią i piszą pewnie nie wiedzą, że jest wręcz odwrotne.

Ta kolekcja to nawiązanie do początku, bo oryginalne perfumy Chanel N°5 także były zapakowane w przedmiot codziennego użytku. Przecież to właśnie zwykła butelka laboratoryjna reprezentowała modus operandi całego pomysłu projektantki przekształcającego funkcjonalny obiekt w wyrafinowaną kreację.

„Wyjmując popularne przedmioty konsumpcyjne z kontekstu i ubierając je w estetykę N°5, powracamy do pierwszego gestu twórczego Chanel: przekształcenia przedmiotu funkcjonalnego w pożądany przedmiot luksusowy”, mówi Thomas du Pré de Saint Maur,  szef Global Creative Resources Fragrance and Beauty w Chanel.

Kultowa N°5 kończy 100 lat - kolekcja Chanel Factory 5

Spieszcie się, te przedmioty z Chanel Factory 5 kiedyś będą miały wartośc kolekcjonerską, ale używanie ich daje ogromną radość. Koniecznie zwróćcie uwagę na balsam do ciała, płyn pod prysznic i tabletki do kąpieli, genialny pomysł to także mini spray do torebki.

Do kupienia w Butiku Chanel, także online.

Kultowa N°5 kończy 100 lat - kolekcja Chanel Factory 5

1 Komentarz

Dołącz do dyskusji

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.