Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1

Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1 – najskuteczniejszy kosmetyk na rynku?

Posted on 20 stycznia, 2019

Czyżby najskuteczniejszy kosmetyk świata?

O serum NIOD Copper Amino Isolate (w skrócie CAIS) myślałam od dawna. Pierwsza buteleczkę kupiłam pod koniec listopada, w tej chwili zaczynam kolejną.

Co istotne dla efektów, przez ostatnie kilka tygodni byłam na detoksie kosmetycznym, zrezygnowałam z m.in. z retinolu i kwasów. Codziennie mocno nawilżałam cerę ( serum Bioderma, krem na zamówienie Creamy i na noc waniliowy Antipodes). Jedynym aktywnym kosmetykiem w mojej pielęgnacji było serum NIOD

Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1
Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1

Gdzie kupić? W Polsce znajdziecie go u dystrybutora, w sklepie Cosibella,  kosztuje 315 zł, to dużo, chociaż w porównaniu z najdroższymi kosmetykami marek selektywnych wykorzystującymi ten sam składnik w mniejszym stężeniu jego cena jest rozsądna. Warto sprawdzić też oferty w sklepie Lookfantastic.

W sieci sporo jest recenzji, ale w większości dotyczą starszej wersji. Wersja 2:1 jest unowocześniona i nie trzeba jej trzymać w lodówce. Co najważniejsze ma stabilne pH (od 4,5 do 7,4), co oznacza, że ​​te z was, które lubią używać kwasów lub nie mają czasu czekać na zastosowanie kolejnego produktu, nie muszą się martwić o nieskuteczność CAIS.

Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1
Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1
Jak działa i dla kogo jest serum Niod Copper Amino Isolate

Nie będę was katować cytatami z ulotki.  W skrócie serum NIOD Copper Amino Isolate to kosmetyk działający na wszystkie oznaki starzenia się skóry.

Zwiększa syntezę kolagenu i produkcję fibroblastów. Wyrównuje nierówny koloryt, redukuje powiększone pory, spłyca zmarszczki, znacznie poprawia teksturę i elastyczność skóry. Doraźnie przyspiesza gojenie i redukuje stany zapalne.

To kosmetyk lokata. Efekty doraźne w przypadku cery bezproblemowej mogą nie być zauważalne, ale przyszłość skóry będzie zabezpieczona (zabrzmiało pretensjonalnie, wiem)

Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1
Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1

Jego głównym składnikiem jest tripeptyd miedziowy-1 (GHK-Cu), który naturalnie występuje w ludzkim osoczu, ale jego stężenie spada wraz z wiekiem. Branża kosmetyczna podkreśla, że to jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych komponentów kosmetycznych.

Rzeczywiście, tripeptyd miedziowy jako taki był przedmiotem intensywnych badań nad jego rolą w gojeniu ran i zdrowiu skóry. Niektóre z nich wykazały, że w istocie promuje produkcję kolagenu, a co za tym idzie, ma wpływ na kondycje skóry, ale jak na razie zakres badań jest zbyt mały, aby mówić o przełomie.

Kosmetyk sprzedawany jest w dwóch butelkach, z których jedna zawiera składniki aktywne, a druga aktywator. Należy je połączyć i wstrząsać (30 sekund). Otrzymane serum będzie miało intensywny, niebieski kolor.

Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1
Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1
Jak stosować serum Niod Copper Amino Isolate?

Stosuje się je zaraz po oczyszczeniu, bezpośrednio na czystą skórę. Wchłania się niemal natychmiast nie zostawiając na skórze żadnych śladów. Trzeba to robić szybko i ostrożnie.

Konsystencja jest wodnista, leciutko pachnie octem, wnika w skórę natychmiast, dlatego trudno ją rozprowadzić na całej twarzy. Użytkowniczki na to narzekają, a producent obiecuje kolejne zmiany formuły. Póki co wkrótce wkrótce ofercie pojawi się bardzo skoncentrowane serum lipidowe z tym samym składnikiem aktywnym (5%), ale jego cena przewidywana jest na około 700 zł.

Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1
Serum Niod Copper Amino Isolate 2:1

Jako kolejny krok NIOD rekomenduje użycie serum z kwasem hialuronowym. Po około 30 sekundach można zastosować inne substancje w tym preparaty z kwasami.

WAŻNE: nigdy nie stosujcie innych kosmetyków, a zwłaszcza kwasów przed serum NIOD Copper Amino Isolate.

Początkowo (zgodnie z zaleceniem producenta) używałam dwa razy dziennie, w ilości 3-4 krople. Starczyło mi na jakieś 3 tygodnie.Kolejna buteleczkę zamierzam stosować tylko rano, bo wracam do standardowej, zaawansowanej pielęgnacji. Detoks był tymczasowy, nadal uważam, że pielęgnacja (jak dieta) powinna być złożona. Jeden, nawet najlepszy składnik to za mało, żeby utrzymać skórę w doskonałej kondycji.

Efekty stosowania serum Niod Copper Amino Isolate

Jestem realistką. Nie oczekiwałam, że serum zadziała jak operacja plastyczna. Nic nie zmieni się z dnia na dzień, bo pielęgnacja skóry to konkurencja długodystansowa. Potraktowałam serum jako kurację pobudzającą skórę do naprawy.

Nie mam zbyt wielu zmarszczek więc nie mogę powiedzieć, że serum wpłynęło na ich redukcję, ale potwierdzam, że skóra się zagęściła. Dolne policzki i kąciki ust na serio się uniosły. Nieprzyjemnych efektów ubocznych nie miałam.

 Serum Niod Copper Amino Isolate
Serum Niod Copper Amino Isolate

Cera wygląda dobrze. Na początku kuracji była podrażniona, z trądzikiem hormonalnym na linii żuchwy, zaróżowiona i trochę podrażniona, ale szybko wróciła do normy. Doraźne działanie przeciwzapalne jest naprawdę spektakularne. Bardzo szybko zobaczyłam drastyczną poprawę, teraz nie ma już widocznych efektów, ale serum działa zapobiegawczo i utrzymuje początkowe efekty. Wierzę w długoterminowe działanie CAIS, liczę na opóźnienie starzenia skóry.

Kolejną butelkę zamierzać włączyć do kompleksowej pielęgnacji. Od kilku dni stosuję też kwas liponowy z The Ordinary. Efekty opiszę za kilka tygodni.

Jeśli spodobał się Wam mój tekst i chcecie być na bieżąco z kosmetykami, których używam i które polecam, koniecznie polubcie mój profil na INSTAGRAMIE

Skład Niod Copper Amino Isolate Serum:

Aktywator: Aqua (Water), Glycerin, Tripeptide-29, Tripeptide-1, Myristoyl Nonapeptide-3, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Acetyl Tetrapeptide-2, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Glycogen, Propanediol, Pentylene Glycol, Dextran, Dimethyl Isosorbide, Ethoxydiglycol, Isoceteth-20, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Koncentrat: Aqua (Water), Copper Gluconate, Isoceteth-20, Phenoxyethanol, Chlorphenesin

27 komentarzy

  • Pytanie 22 stycznia, 2018 at 17:33

    Dzień dobry Moniko,
    mam do ciebie pytanie. Mam 20 lat i chciałabym zacząć używać serum przed nałożeniem kremu, mogłabyś mi polecić coś sprawdzonego? Mam cerę mieszaną suchą na policzkach, przetłuszczającą się w strefie T oraz z rozszerzonymi porami na nosie. Nie wiem czy zacząć używać już coś typu “anti-anging” czy jeszcze się wstrzymać. Dodam że obecnie używam olejku z pestek śliwki z ministerstwa a następnie na to krem Kiehl’s.

    Reply
    • Monika 22 stycznia, 2018 at 18:03

      Hej. Moim zdaniem powinnaś, ale stosowanie do wieku. Antyoksydanty na pewno nie zaszkodzą. Ja bym wprowadziła witaminę C na dzień pod krem i pod filtr. Serum nawilżające, witaminowe, leciutkie. Może sprawdź coś wodnego, bardzo lekkiego z koreańskiej pielęgnacji np. IT’S SKIN Power 10 Formula VC Effector i lekko (doraźnie) zwężające pory IT’S SKIN Power 10 Formula PO Effector? To są moim zdaniem fajne sera dla młodej cery i będą pasować pod olejek z pestek! Zazdroszczę 20-letniej cery 😉

      Reply
      • Anonim 23 stycznia, 2018 at 00:06

        Dziękuję Ci bardzo za pomoc, a co z kwasami? Stosować od czasu do czasu czy wyeliminować jak narazie?

        Reply
        • Monika 23 stycznia, 2018 at 10:05

          Jak czujesz potrzebę i dobrze ci to robi to od czasu do czasu stosuj 🙂

          Reply
    • Dorota 21 grudnia, 2019 at 08:09

      Witam
      Kupiłam serum NIOD 2:1 bardzo proszę o polecenie kompatybilnego kremu.

      Reply
      • Monika 9 stycznia, 2020 at 16:08

        Tu nie ma specjalnie wskazań, ważne, żeby to nie było kwaśne środowisko, czyli nic z kwasami i witaminą C.

        Reply
  • Anonim 23 stycznia, 2018 at 17:47

    Jakie maseczki najbardziej lubisz używać? 🙂

    Reply
    • Monika 23 stycznia, 2018 at 18:13

      Nie mam ulubionych, używam od błotnych po te w płachcie. Zrobię o tym tekst.

      Reply
  • Iwon Ka 16 lutego, 2018 at 10:20

    Zamówiony, od przyszłego tygodnia zaczynam testować 🙂

    Reply
    • KarolinaN 3 maja, 2020 at 11:50

      Witam. Mam pytanie czy to serum mozna laczyc z serum TO niacinamide 10% . Zastanawiam sie na zakupem tego serum z NIOD. Rano stosuje sera z witamina c a wieczorenm niacinamide i 2 razy wymiennie retinol i zastatawiam sie jak dodac do pielegnacji NIOD. Pozdrawiam

      Reply
      • Monika 4 maja, 2020 at 09:40

        Można,po przerwie.

        Reply
  • Kasia 18 lutego, 2018 at 12:34

    Moniko, napisałaś, by nie stosować przed serum innych kosmetyków, czy to oznacza, ze wówczas rezygnujesz z toniku/ esencji? Pozdrawiam

    Reply
    • Monika 18 lutego, 2018 at 14:01

      Używam bardzo delikatnego hydrolatu potem Cooper, potem dopiero tonik NIOD, serum itp.

      Reply
  • Milenia 1 marca, 2018 at 15:44

    Jakiego hydrolatu używasz?

    Reply
  • Asia 7 marca, 2018 at 09:31

    Moniko czy możesz podać link gdzie można kupić to serum.

    Reply
  • Asia 7 marca, 2018 at 16:45

    Dziękuje

    Reply
  • Karola 19 stycznia, 2019 at 07:52

    Witam,
    jak się ma te preparat do boostera miedziowego z BU?
    Nie dysponuje obecnie środkami aby zakupić niod czy BU będzie na początek dobrym zamiennikiem>

    Reply
    • Monika 19 stycznia, 2019 at 10:19

      Niod jest zdecydowanie nowocześniejszy. Oczywiście, BU może być zamiennikiem, ale ja raczej kupiłabym Buffet z The Ordinary, wersję z miedzią.

      Reply
  • Misia 17 marca, 2019 at 21:23

    Pani Moniko trafiłam przez przypadek i tak mnie pani zachęciła lektura, ze od razu zamówiłam to serum 😉 teraz nie mogę się doczekać testowania, stad moje pytanie – po jakim czasie dostała Pani wysyłkę? To firma amerykańska, czy naliczają do wysyłki cło? Pozdrawiam!

    Reply
    • Monika 18 marca, 2019 at 10:04

      Firma jest kanadyjska, ale wysyłka jest z Europy, bez cła. Czekałam różnie, od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od produkcji.

      Reply
  • Aga 1 kwietnia, 2020 at 16:09

    W Uk kosztuje tylko£50 czemu w Polsce ponad 300zl???

    Reply
    • Monika 2 kwietnia, 2020 at 10:55

      A może warto doczytać i spojrzeć na pojemności?

      Reply
  • Pytanie o serum 13 kwietnia, 2020 at 12:43

    Zastanawiam się nad zakupem serum tylko nie wiem które będzie najbardziej odpowiednie. Mam 45 lat i wiadomo że najbardziej zależy mi likwidacji zmarszczek wszelkiego rodzaju. Mam też rozszerzone pory i cerę lekko naczynkową. I mam jeszcze pytanie czy ten produkt pod oczy z kofeiną zastępuje krem czy należy na niego jeszcze coś nałożyć?

    Reply
    • Monika 15 kwietnia, 2020 at 13:09

      To jest serum, produkt pod krem.

      Reply
  • Milena 7 czerwca, 2020 at 21:11

    Dobry wieczór; mam 46 lat. Jaki krem poleciłaby Pani pod serum CAIS 2 ? Moim problemem są bruzdy nosowo wargowe i marionetki. Liczę na coś dobrego w dobrej cenie, żeby nie urwało kieszeni 🙂
    Pozdrawiam
    Milena

    Reply
    • Monika 27 czerwca, 2020 at 12:51

      Pod serum nic, na trudno polecać zaocznie, u mnie kremy spełniają jedynie rolę ochronną, odbudowywującą.

      Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.