Jak myć twarz - produkty - edycja 2020

Jak myć twarz – produkty – edycja 2020

Posted on 15 kwietnia, 2020

Żele i pianki myjące, czyli produkty do mycia twarzy. Pamiętajcie, one nie służą do nawilżania i usuwania makijażu. Ich przeznaczeniem jest oczyszczanie skóry. Wieczorem sprawdzą się w dwuetapowym rytuale, rano jako jedyny produkt myjący.

Jak myć twarz, czyli tekst sprzed kilku lat, to nadal jedna z najpopularniejszych pozycji na moim blogu. Teoria wciąż pozostaje aktualna, a w tym tekście aktualizuję jedynie listę produktów które warto wziąć pod uwagę.

Czym myć twarz – wciąż aktualna teoria!

W zestawieniu najwięcej jest żeli. Pianki nie są złe, ale ja nadal najczęściej wybieram formę żelową, bo ta dla mnie jest najwygodniejsza. Obiecuję, że przetestuję kilka nowych pianek i dodam je do listy.

W zestawieniu macie produkty do różnych typów skóry, wszystkie są dobre, ale nie wszystkie sprawdzą się przy retinolu i mocnym złuszczaniu. Rotuję nimi, używam zamiennie w zależności od kondycji, pielęgnacji i aktualnych potrzeb skóry.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PerfectBasic | blog urodowy (@perfect_basic)

Pharmaceris, fizjologiczny żel do mycia twarzy i oczu, 25 zł

Żel polecany do skóry szczególnie wrażliwej, suchej i alergicznej, ze skłonnością do podrażnień. Formula jest biozgodna z fizjologicznym pH skóry i nie narusza naturalnej bariery ochronnej.

Co w nim jest fajne? To dosyć zwarty żel, który nie spływa, nie kapie, nie chlapie. Nakładam go na suchą lub lekko wilgotną twarz, masuję około minuty i zmywam wodą. Nie czuć szczypania, wysuszenia, ściągnięcia. Przy kwasach i retinolu doskonały.

Dawno nie miałam nic tej marki, jakoś nie byłam przekonana, ale tu pełen szacun. Przyjazna cena, duża pojemność, doskonałe działanie, zero podrażnień i duży komfort użytkowania.

Jak myć twarz - produkty - edycja 2020

Oillan, kremowy żel do mycia, 36 zł

Doskonały żel do mycia ciała, który w razie czego sprawdza się także do twarzy. Jest przeznaczony do codziennej higieny podrażnionej, swędzącej, chronicznie suchej skóry ze zdiagnozowanymi dermatozami. U mnie sprawdza się po mocnym złuszczaniu, po retinolu i wtedy, kiedy czuję, że bariera ochronna jest naruszona.

To taki wielofunkcyjny kosmetyk, który sprawdzi się na wyjazdach. Można nim umyć ciało, zmyć makijaż i oczyścić twarz.

Jak myć twarz - produkty - edycja 2020

La Roche-Posay Toleriane, łagodna emulsja oczyszczająca, 40 zł

Kremowa, łagodna emulsja zawiera tylko jedną substancję myjącą – betainę kokosową. Poza tym w składzie woda termalna z La Roche-Posay, niacynamid, ceramidy oraz panthenol.

Delikatny, jedwabisty i robiący robotę tak jak trzeba. Myje, ale nie rujnuje bariery ochronnej. Dobry przy retinolu i tretinoinie.

Jak myć twarz - produkty - edycja 2020

Good Molecules, mydełko do cery problematycznej, 36 zł

Do tego mydełka podchodziłam nieufnie, ale okazało się że to bardzo skuteczny, a przy tym delikatny oczyszczacz w razie wysypu czy gorszych dni. Oczywiście mydełko to tylko umowna nazwa, w rzeczywistości to dobrze sformułowany kosmetyk myjący dla cer mieszanych, tłustych i problematycznych.

W składzie kwas salicylowy i olejek z drzewa herbacianego, glinka kaolinowa, która równoważy nadmiar sebum, a bogaty w przeciwutleniacze proszek kakaowy łagodzi stany zapalne i zaczerwienienia. Olejki z dzikiej róży i pestek winogron odżywiają i utrzymują zdrową równowagę skóry. W ogóle to bardzo fajna marka, kupicie ją TUTAJ

Jak myć twarz - produkty - edycja 2020

Madecassoside Cleansing Foam, 60 zł

Delikatna pianka do mycia twarzy, ale uwaga, żeby była pianką, trzeba ją zrobić w spieniaczu, albo bardzo intensywnie popracować dłońmi. Zawiera wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, alantoinę oraz algi.

Usuwa zanieczyszczenia skóry, silnie nawilża i koi podrażnienia. Dostałam ją w bonusie do zakupów w Korei. Jest przyzwoita, niedroga i ma niezły skład. Kupicie na Jolse za 13 usd (jak wszystko wróci do normy).

Jak myć twarz - produkty - edycja 2020

Lagom, Gel To Water Cleanser, 125 zł

Lagom to jeden z fajniejszych kosmetyków, które przywiozłam z Korei, ale można go kupić także w Europie. Na stronie firmowej (Lagomeuropa), z przesyłką kosztuje 28 euro, czyli całkiem znośnie, zwłaszcza że pojemność tuby to 220 ml.

Dlaczego jest świetny? Bo ma genialną konsystencję, która na początku jest żelowa, ale w zetknięciu ze skórą staje się lekką, wodnistą substancją, która bardzo, ale to bardzo delikatnie oczyszcza skórę.

Pachnie lekko ziołowo, z nutą lawendy i cytrusów, ale to naprawdę jedynie cień zapachu, nie ma w nim nic drażniącego. Żel przeznaczony jest do stosowania rano, kiedy skóra nie potrzebuje głębokiego, mocnego oczyszczania, ale można go stosować także w wieloetapowym oczyszczaniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PerfectBasic | blog urodowy (@perfect_basic)

Fresh, Soy Fresh Cleanser, 189 zł, TUTAJ

Nie przepadam za tą marką, uważam, że ma za dużo potencjalnych alergenów, ale akurat ten żel jest bardzo dobry i przyjemny w stosowaniu. Ma aksamitną konsystencję, bardzo ładnie pachnie. Jego stosowanie to naprawdę bardzo duża przyjemność. Jeśli koniecznie chcecie coś z Fresha, to będzie bardzo dobry wybór.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PerfectBasic | blog urodowy (@perfect_basic)

ZO Skin Health, Foamacleanse™ Gentle Foaming Cleanser, 220 zł

Uniwersalny, bardzo przyjemny żel, który sprawdzi się przy cerach normalnych i tłustych, takich, które nie mają naruszonej bariery hydrolipidowej. Ja używam go tylko od czasu do czasu, po bieganiu i wtedy kiedy czuję, że moja skóra potrzebuje dobrego i głębokiego oczyszczenia. Mocno odświeża, ale nie ściąga i nie wysusza skóry.

Jest drogo, ale to bardzo fajna propozycja na lato na wyjazdy, bo może być stosowany jako preparat do demakijażu, żel do golenia oraz płyn pod prysznic.

7 komentarzy

  • Lola 18 kwietnia, 2020 at 17:22

    Na mojej liście zakupowej jest emulsja z cerave ale to lrp co polecasz też spróbuję

    Reply
  • Ewa74 19 kwietnia, 2020 at 06:59

    A czy testowałaś z the ordinary?

    Reply
    • Monika 20 kwietnia, 2020 at 11:39

      Tak, jest na blogu.

      Reply
  • Agnieszka 23 kwietnia, 2020 at 10:55

    Super wpis dziekuje. Mam pytanie odnosniepreparatu do mycia z La Rose Posey. Znalazlam dwa o takiej samej nazwie ale innym skadzie:
    1 sklad:
    Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Dipropylene Glycol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Capryl Glycol / Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin.

    2 sklad:
    Aqua/Water, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Propylene Glycol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Tayrate, Polysorbate 60, Ceramide NP, Niacinamide, Sodium Chloride, Coco-Betaine, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Panthenol, T-butyl Alcohol, Tocopherol.

    Prosze potwierdzc o ktorym jest mowa we wpisie. dziekuje.

    Reply
    • Monika 23 kwietnia, 2020 at 15:15

      Ja mam wersję z niacynamidem.

      Reply
  • Aki 30 kwietnia, 2020 at 08:40

    Chcialam spytać o Oillan- w nagłówku jest kremowy żel do mycia, natomiast na zdjęciu kojąca emulsja, ktory z nich to ten polecany przez Ciebie? Pozdrawiam

    Reply
    • Monika 4 maja, 2020 at 09:44

      Obydwa są świetne i obydwa mam, do twarzy kojąca emulsja oczywiście, ale żel też jest bardzo fajny, można nawet do włosów.

      Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.