O mnie

Po 12 latach w korporacji czas na zmiany! Nazywam się Monika Orzechowska-Kossek, jestem po czterdziestce i jak na mój wiek, trzymam się nieźle. Przez wiele lat pracowałam jako dziennikarka urodowa, redaktorka, redaktorka prowadząca dział uroda, redaktorka naczelna i wydawczyni w popularnych mediach internetowych dla kobiet.

W sierpniu 2016 rozstałam się z moim ostatnim, fatalnie wybranym pracodawcą (pamiętacie Żony ze Stepford?), nie związałam się z kolejnym (byłam blisko, ale ślub odwołano), postanowiłam odpocząć od wydawnictw i spróbować pracować dla siebie. Wiele z moich koleżanek i kolegów odeszło z mediów i z powodzeniem działają na własny rachunek. Nadal dużo pracują, ale wreszcie przebili szklany sufit, sami tworzą jakość i nie są zmuszani do firmowania tabloidyzacji i coraz niższego poziomu. Jeśli się wstydzą, to sami za siebie. Może i mnie się uda? Poza tym, przerwa od korporacji to dobry czas na weryfikację – kto był, bo ja byłam tam gdzie byłam, a kto został, bo ceni mnie, a nie miejsce w którym pracuję.

Nie jestem „ekspertem” branży beauty, ale mam sporą wiedzę i jestem bardzo doświadczonym użytkownikiem. Dzięki pracy w mediach kobiecych przez moje ręce przewinęły się setki, jeśli nie tysiące, kosmetyków. Sporo też kupuję sama. Czytam zagraniczne blogi, specjalistyczne serwisy, sprawdzam rekomendacje, wyszukuję nowości, analizuję składy, testuję, chodzę na konferencje branżowe – jestem na bieżąco.

Dużo się u mnie dzieje –  założyłam z przyjaciółką markę odzieżową w Hiszpanii, ciężko pracujemy wprowadzając ją na tamtejszy rynek, ale cmsy, edycje, analizy, statystyki, szukanie tematów, branża urodowa, a przede wszystkim media internetowe uzależniają i śnią mi się po nocach, stąd ten blog*. Pisany (początkowo) dla przyjaciółek, koleżanek, znajomych, a teraz dla coraz większej (i stale rosnącej!) społeczności czytelniczek. Zobaczymy jak się rozwinie. Jeśli macie pytania, sugestie to proszę piszcie na maila monika@perfectbasic.pl.

Wiek: over 40. Skóra: odwodniona, mieszana, delikatna, powoli ulegająca grawitacji.

Monika (w tle Elfie)

*Bloga w sensie domeny założyłam bardzo dawno, ale nigdy nie miałam czasu, żeby go prowadzić…